Vše o celiakii a bezlepkových potravinách

Přírodní léčba celiakie

Celiakie je onemocnění, které postihuje jak dospělou, tak i dětskou populaci. Je to onemocnění autoimunitní a spouštěčem je lepek. Jeho intolerance. V návaznosti na toto onemocnění vznikají i druhotné projevy nemoci, jako jsou potravinové alergie, většinou pak intolerance laktózy.

Léčba je prováděna celoživotně. Tato choroba se nedá vyléčit, jen se dají zmírnit její příznaky.

Prvním předpokladem ke správné léčbě je dodržování přísné diety, která spočívá ve vynechání veškerých potravin, které obsahují lepek v jakékoliv míře. Ten je obsažen v obilovinách.

Jedná se o komplexní bílkovinu, která se nachází v žitu, ječmeni a ovsu. Tuto bílkovinu nelze vyloučit z potraviny žádným způsobem, jako je například zahřátí.

Pro zmírnění příznaků celiakie se užívají léky, které jsou na předpis a smí vám je tedy předepsat pouze lékař, po pečlivě stanovené diagnóze. Bez těchto léků se neobejdete. Lze je ale doplňovat přírodními produkty, které taktéž napomáhají k lepšímu trávení a zmírnění dalších příznaků nemoci.

Přírodní léky jsou volně prodejné. Ne všechny jsou ale kvalitní. Platí, že čím vyšší pořizovací cenu dáte za výrobek, tím kvalitnější surovina bude. Bohužel. Ale za výsledek rozhodně stojí.

Chlorella – jedná se o sladkovodní řasu, která má zelenou barvu a dá se koupit ve formě tablet, čajů, sypaná, ale také vcelku. Její konzumace pomáhá správnému pročišťování organismu a jeho detoxikaci.

Zelený ječmen – působí stejně jako chlorella. Při koupi nekvalitní suroviny ale zažijete dráždivé škrábání v krku a dlouhotrvající průjmové stavy.

Dále je možno využít vojtěšku nebo nopál.

Tyto zelené potraviny dodávají tělu potřebné enzymy a posílí váš imunitní systém. Doplňky stravy, které nejsou léky! Lze pořídit kvalitní od 800 Kč a výše.

Komentáře jsou uzavřeny.