Vše o celiakii a bezlepkových potravinách

Bezlepkové linecké

Udělat linecké těsto je pro někoho věc velmi snadná a pro druhého vůbec ne. Jedno je však jasné – bezlepkové linecké těsto buď můžete přímo koupit ve zdravé výživě kolem období vánoc a nebo si ho můžete doma vytvořit k obrazu svému. Co rozhodně nedělejte je to, že si linecké uděláte z kelímku pomazánkového másla. Nevíme ani o jednom celiaku, co by to ještě neudělal a kterému by to chutnalo.

Linecké těsto se musí dělat z másla a máslo neobsahuje lepek! (Pro jistotu ale vždy každé složení výrobku pečlivě překontrolujte).

Linecké si můžete ozdobit čokoládou, marmeládou nebo čímkoliv jiným, co máte rádi. A nakonec ho nezapomeňte pořádně zasypat kopcem moučkového cukru.

Suroviny: 

260 g másla (nechce v teple změknout – nerozehřívejte), 140 g moučkového cukru, 420 g Jizerky a nebo moukové směsi, 2 žloutky, Citronová šťáva a kůra, Slabá špetka soli

Postup:

Všechny suroviny spojíme dohromady a vytvarujeme si z nich hladké těsto. Pokud se vám těsto bude zdát málo sladké, není problém do něj přisypat ještě trochu cukru. Pokud hodně sladké, přidejte ještě mouku. Těsto zabalte do potravinové fólie a vložte na hodinu minimálně do lednice.

Následně můžete těsto z lednice vytáhnout, vyválet na půlcentrimetrový silný plát a vykrájet si linecké. Toto linecké pak dejte na pečící papír, vložte do trouby a v předehřáté troubě pečte na 170 stupňů.

Tip: Těsto vytahujte z trouby v momentě, kdy je teprve trochu narůžovělé. Na pečícím papíře a plechu totiž ještě dojde. Jakmile byste ho vytáhli krásně zlatavé, téměř vám zuhelnatí po vytažení z trouby.

 

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Bezlepkové recepty a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.