Vše o celiakii a bezlepkových potravinách

Bezlepkové těstoviny

V současné době už není pro celiaka problém zajít do obchodu a koupit si bezlepkové potraviny, které jsou určeny ke konzumaci ihned a nebo které jsou dále ke zpracování. Stejně tak, jako se už běžně ve zdravých výživách prodává mouka a jiné produkty, které můžete dále doma zpracovávat dle potřeby.

Takto se také dají koupit i bezlepkové těstoviny, kterých existuje velké množství a které jsou zhruba o 30 Kč dražší na balík oproti běžné ceně.

Vybrat si můžete z penne, vřeten, kolínek, špaget, polévkových těstovin, lasagne a dalších. Dnes už snad neexistuje těstovina, kterou byste si takto nemohli koupit.

Bezlepkové těstoviny jsou většinou ve složení: kukuřičná mouka a rýžová mouka. Není však výjimkou, že se můžete setkat i se složením z mouky hrachové, cizrnové, kukuřičného a bramborového škrobu.

Také v obchodních řetězcích s potravinami už můžete na tyto výrobky narazit. Prodávají je Globus, Interspar, Tesco i Billa. Rozhodně však nekupujte špaldové těstoviny, které lepek obsahují.

Potraviny, které patří do zdravé výživy ještě automaticky neznamenají nulový obsah lepku.

Ne všechny výrobky však budou sedět vašemu mlsnému jazýčku. Bohužel vám nemůžeme doporučit takovou značku, o které víme, že bude chutnat přímo vám. Nicméně spotřebitelé velmi často uvádějí, že právě výrobky společnosti Country Life a Dialdi  patří mezi ty, které chutnají nejvíce.

Na trhu naleznete i strouhanku, se kterou můžete dále pracovat v kuchyni.  Tu si ale můžete vyrobit doma i sami, nastrouháním suchého bezlepkového pečiva. Také recept na domácí těstoviny je velmi jednoduchý. Postačí vám jedno vejce, voda, sůl a bezlepková mouka s kvasnicemi. Pozor však na kvasnice – celiak smí jíst pouze kvasnice sušené.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Bezlepkové potraviny a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.