Vše o celiakii a bezlepkových potravinách

Bezlepková mouka

Bezlepkové mouky se dělí na dvě základní kategorie. Na mouky jednodruhové a směsi. Všichni výrobci, kteří se zabývají dodáváním těchto druhů mouk na český i zahraniční trh se specializují na obě tyto varianty.

Ať už směsi nebo samotné mouky, vždy počítejte s vyšší cenou, než na kterou jste dosud byli zvyklí. Tak například běžný Ramil pořídíte za á 8 Kč. Tyto mouky vycházejí kolem 60 Kč. Bohužel. I tak jsou ale některé opravdu chutné a vydají za běžné mouky bez lepku.

Doporučujeme spíše hledat mouky od zahraničních výrobců. Například Manter. Z českých výrobců lze vyšvihnout i Adveni. Ti vyrábí jak mouky, tak i směsi a velmi výborná a chutná směs je Energy z chia semínek.

Vždy, když pečete cokoliv, co by mělo být rohlíkem například, tak volte směsi mouk a nebo mouky, které mají podobnou barvu a podobnou chuť. A naopak. Tak například pokud budete péct perník, zkuste například kaštanovou mouku právě od společnosti Adveni.

Zkuste ale i jiné druhy, takové, které by vás nemusely běžně ani napadnout. Na trhu jsou konopné směsi, směsi s quinoou nebo s teffem. 

Tyto mouky nejsou určeny ale jen na pečení, lze je využít  na vaření. A právě na toto vaření se velmi často využívá česká Jizerka. Její chuť totiž ve výsledku v jídle zanikne a vy si tak vychutnáte omáčky tak, jak jste na ně byli zvyklí.

Vyzkoušejte například i nějaké naše recepty, které jsme si pro vás připravili. Jedná se o recepty, ze kterých lze upéct běžné suroviny, jako chléb, rohlík a podobně.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Bezlepkové potraviny a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.